Názor k článku
Lékaře nezajímalo, že rodím

Terezie
Terezie (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
11. 1. 2017 14:59

Re: vyváženost

celé vlákno

Je zajímavé pozorovat, jak stále za všech okolností lobujete za lékaře, jako by ti nemohli pochybit. Zároveň odvádíte pozornost od problematických skutečností, které na takové pochybení ukazují. Dále je zarážející, s jakou jistotou tvrdíte, že porod v autě namísto v sanitce by byl jednoznačně nebezpečnější. Máte pro to snad nějaký důkaz? Víte přesně, jaký průběh porodu by v autě byl? Nevíte, protože to ani nemůžete vědeť. Ale jedno je jisté: popsaná situace v sanitce se jeví z těch dvou možností spíš jako ta "úchylná", protože potřeby ženy a jejího nenarozeného dítěte byly zcela ignorovány.

A nešlo tu o žádný Rakovník, to sama žena popsala v článku, že o to vůbec nešlo. Šlo o přístup lékaře, který ji zcela ignoroval, natož aby jí sdělil, co se s ní děje a kam jedou.

Pokud nedokážete ani trochu připustit možnost, že by lékař pochybil, tak je asi něco špatně. Tipovala bych to na přílišnou důvěru ve zdravotnický systém, lékaře v rodině nebo obyčejnou naivitu (či neinformovanost, to je jedno).