Hlavní navigace

Názor k článku Rizika vody z kohoutku: Jak manipulovat s výzkumy ve svůj prospěch od xsouku04 - No nejen že je v chladu a temnu,...

  • 16. 5. 2019 22:12

    xsouku04

    No nejen že je v chladu a temnu, ale také prostě nestojí v těch trubkách třeba půl roku, což si myslím že je důležitější.

    Pamatuji si jak jsem na základní škole ještě za komunistů měli takovou učitelku zeměpisu, co hodně cestovala. Povídala nám svoje zážitky z cesty do Japonska. Tehdy bylo hodně vzácné slyšet něco takového z první ruky.
    A vyprávěla nám mimo jiné o tom, že v Japonsku mají automaty na prodej obyčejné vody v PET lahvích. To jsme naprosto nechápali. Není to minerálka, ani bublinková voda, ani nijak ochucená voda, prostě obyčejná voda snad možná trochu lepší než z kohoutku a oni za to platí takové peníze. Mysleli jsme si, že ty Japonci musí být úplně blbí, když si kupují obyčejnou vodu balenou v plastu. Dnes je to úplně normální i u nás, marketing dělá naprosté divy. Jen často platí, že ta balená voda není ani lepší než ta z kohoutku. U nás máme často velmi kvalitní vodu z kohoutku. A myslím že to platí i pro větší města, protože tam proudí potrubím z daleka z kvalitního zdroje. Že tak kvalitní vodu všude nemají poznáte, když vyjedete do zahraničí, hlavně na jih. Když nic jiného tak je hodně cítit chlór. Minulý týden jsem pil vodu ve Vídni na letišti a hrozně byla cítit chlórem. V Malorce smrdí napuštěná vana jako na koupališti. Chlór ale dnes není nutné používat, dezinfikovat lze jinak, tak nechápu co ty vodárny tam dělají.