Hlavní navigace

Jak otevřít mladý kokos a proč ho jíst

Autor: Titbit
Redakce

Mladý kokos je momentálně velký hit. Logicky vás napadá, jestli je mladý kokos vážně tak úžasný, jak všichni tvrdí. Ano, je.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nejenže je kokosová voda velmi osvěžující, ale také obsahuje spoustu vitamínů a minerálních látek. Navíc je to ten nejlepší přírodní iontový nápoj.

Galerie: Poznejte exotické ovoce

Mladý kokos

Říká se mu také bílý kokos. Nejčastěji se sklízí z kokosových palem po pěti až osmi měsících zrání. Takto mladé kokosy mají zelenou slupku a uvnitř je kokosová voda (až čtyři sta mililitrů!) a bílá dužnina.

Voda z čerstvého kokosu je jemně nasládlá a osvěžující. Je to také ten nejlepší iontový nápoj, protože je zcela přírodní a hlavně neobsahuje žádné další cukry ani umělá sladidla. Kokosovou dužinu můžete vydlabat lžící a přidat do smoothies, zdravých dezertů, salátů nebo třeba použít k přípravě džemů. Z kokosu si také můžete připravit výborné smoothie:

Vliv na zdraví

V Indii říkají kokosové palmě strom života. Kokosová voda je z biologického hlediska podobná lidské plazmě. Obsahuje velké množství minerálních látek, vitamínů, enzymů a elektrolytů.

Posiluje imunitní systém, má antibakteriální a antivirové účinky a podporuje správné zažívání. Navíc zlepšuje uvolňování inzulínu do krve a zlepšuje „hodný cholesterol“ (HDL). Lékařské studie také ukazují, že má blahodárný vliv na léčbu rakoviny.

TIP: Mladý kokos je plný vitamínů, masa a pudinku

Přestože je kokosová voda nasládlá, neobsahuje velké množství kalorií. Popíjení této dobroty navíc zlepšuje kvalitu vlasů a pleti.

Jak jednoduše otevřít mladý kokos?

Seriál exotické ovoce server Vitalia.cz připravil společně se společností Titbit, dovozcem exotických pochoutek, www.titbit.cz.