Hlavní navigace

Názor k článku Infuze vitaminu C zahýbá s vaší imunitou od Jouda - Několik detailů, které pan autor raději neřeší: 1. Pauling...

 • 6. 8. 2014 15:52

  Jouda (neregistrovaný) 46.30.88.---

  Několik detailů, které pan autor raději neřeší:

  1. Pauling zemřel na rakovinu (prostaty myslím).

  2. Ohledně porovnání klinických studií Camerona a Paulinga vs Mayo Clinic nám autor zatajuje několik důležitých faktů. Zaprvé Cameron sice podával vit. c intravenózně, ale pouze na začátku studie a to 1*10g. Dále už podávali pouze perorálně (srovnej s megadávkami podávanými dnes). Zadruhé Cameron byl obviněn, že studie falšoval, protože pacienty nerandomizoval a vybíral je do skupin sám bez jasných kritérií ve kterém stádiu rakoviny se nacházejí.

  3. Účinnost vitamínu C vůči rakovině byla prokázána pouze in vitro na nádorových liniích a pak se během velké spousty let objevilo pár případových studií. Klinické studie zkoumaly převážně tolerabilitu vysokých dávek a pokud už zkoumaly účinnost nebyl nalezen žádný signifikantní účinek.

  4. Velká většina proklamovaných tvrzení pochází z obrovského počtu review, které vesměs citují jen několik originálních výzkumných článků a často svá revoluční tvrzení opírají právě o in vitro studie.

  5. Dále bychom neměli moc sledovat časté autocitace v článcích a odkazy na své kolegy, ze kterých většinu sdružuje Riordan Clinic. Editory některých časopisů ve kterých se články o vit. C objevují jsou silnými zastánci této léčby.

  6. Jediné klinické studie, ze kterých vit. C vyšel pozitivně (když pomineme jejich tragický design) jsou ty, které zvyšují kvalitu života u některých onkologických pacientů.

  7. Nejobdivuhodnější na celé této fámě je síla její propagace následovníky Paulinga, zejména Riordan Clinic etc a u nás Dr. Procházkou, klinickým farmakologem, odborníkem a zároveň jednatelem společnosti Edukafarm.

  Je to hnus velebnosti...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).