Hlavní navigace

Názor k článku Éčko do pečiva se vyrábí z lidských vlasů nebo štětin prasat od vks - Odpovědí na všechny otázky dohromady je, že kupujeme...

 • 6. 9. 2012 10:22

  vks

  Odpovědí na všechny otázky dohromady je, že kupujeme to, co je v nabídce. Obchodníci mají v očích pouze a jedině zisk a tudíž nepřemýšlí, co by lidé opravdu chtěli, ale optimalizují nabídku. Když mají lidi na výběr ze tří variant jedné potraviny a jedna je špatná a dvě jsou uplně katastrofálně špatné, tak se nemůžeme divit, že lidé budou chtít a kupovat tu špatnou, která není tak uplně katastrofální.

  Když mají lidé na výběr chutné a drahé potraviny nebo hnusné ale levné, tak bude určitě velké poptávka po levných.

  Lidé také rádi slyší na hloupá hesla, jako že biopotraviny jsou zdravější, geneticky modifikované potraviny jsou nebezpečené nebo potravniy naší provenience jsou lepší než z dovozu a pak nepřemýšlejí nad kvalitou ale řeší naprosto nevýznamná kritéria.


  Co se týče cukru nebo rýže, asi jsem hloupý, ale já nejím jen cukr nebo jen rýži abych byl závislý na stopě vitamínů, která je v nich obsažená. Když si člověk dá k rýži maso, dušenou zeleninu a nějakou omáčku, tak v tom musí být řádově mnohem více vitamínů a minerálů než v nějaké rýži. Stejně tak s cukrem, sladkosti nejsou podle mě výživově významné, tak u nic h záleží jen na vzhledu a chuti. A když si dám cukr na nějaké kyselejší ovoce, tak předpokládám, že opět ovoce má řádově vyšší obsah vitamínů a dalších látek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).