Hlavní navigace

Důležité omega-3 mastné kyseliny nově získáme i z chleba

Autor: Nina Havlová
Petr Havel

Chléb obohacený o omega-3 mastné kyseliny je skvělou možností, jak si obohatit zdroje těchto pro naše zdraví nezbytných látek. Brzy se objeví v českých obchodech.

Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Vysoký obsah vlákniny, kyseliny alfa-linoleové, a především vysoký obsah omega-3 mastných kyselin jsou hlavními nutričními přínosy nové řady pekárenských výrobků, které na trh uvádí značka společnosti Odkolek ze skupiny United Bakeries. Spotřebitelé se s nimi setkají v maloobchodní síti již na přelomu letošního března a dubna.

Jak přitom informoval generální ředitel společnosti Ivan Flek, v první fázi půjde o tři výrobky – omega-3 chléb o hmotnosti 500 gramů, omega-3 veku o hmotnosti 360 gramů a omega-3 spitz.

Omega-3 mastné kyseliny

  • nenasycené mastné kyseliny důležité pro lidský metabolismus a správné fungování organismu,
  • lidské tělo tyto tuky nedokáže samo vytvořit, je proto nutné je přijímat ve stravě,
  • zdrojem jsou např. ryby či rostlinné oleje, zejména lněný,
  • nedostatek může způsobit i vážné zdravotní potíže.

V praxi půjde o první pekárenské produkty na trhu s vyšším obsahem omega-3 mastných kyselin z průmyslové pekárny, které budou k dostání ve většině velkých maloobchodních sítí, například v sítích Tesco, Billa, Ahold, Lidl či Penny Market. Od srovnatelných výrobků by se přitom neměly příliš lišit ani cenou – například zmiňovaný chléb bude pekárna Odkolek do obchodních sítí dodávat za ceny zhruba o dvě koruny vyšší, než stojí její běžný půlkilogramový chléb.

Jak se do pečiva dostane omega-3?

Omega-3 mastné kyseliny do složení pekárenských produktů dodává drcené a lámané lněné semínko, respektive lněný olej. Odkolek má k tomu i specifickou technologii k termizování lněných semínek zajišťující, aby olej neoxidoval, a měl tak delší trvanlivost. Kromě toho se terminací eliminuje odér omega-3 mastných kyselin, které jsou cítit po rybách.

Právě ryby jsou hlavním zdrojem těchto pro lidský organismus nezbytných látek, a vzhledem k tomu, že v naší zemi je spotřeba ryb dlouhodobě na velmi nízké úrovni (z vyspělých zemí světa vůbec nejnižší), jeví se způsob dodání do organismu prostřednictvím pekárenských produktů jako optimální.

Výhody obohaceného chleba: omega-3 a vláknina

Podle Ivana Fleka zajistí denní doporučenou dávku omega-3 mastných kyselin již dva až tři krajíčky lněným olejem obohaceného chleba. To se docela hodí i pro každodenní rituály – místo toho, aby si našinec po ránu doplňoval omega-3 kyseliny lžičkou lněných semínek, což někteří jedinci činí, může se stejným efektem posnídat chléb s máslem (nebo s něčím jiným).


Autor: Nina Havlová

Na přelomu března a dubna 2019 uvede Odkolek na trh několik druhů omega-3 pečiva. V první fázi půjde o tři výrobky – omega-3 chléb o hmotnosti 500 gramů (na snímku), omega-3 veku o hmotnosti 360 gramů a omega-3 spitz.

Že je takový chléb významným zdrojem vlákniny a zmiňovaných kyselin, posvětil ostatně i Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA), který v tomto případě uznal taková výživová tvrzení, budou-li na obalech výrobků uváděny, jako legitimní.

Dočkáme se sytě modrých polí?

Omega-3 chléb má kromě uvedených benefitů díky přítomnosti olejnaté složky také delší trvanlivost. Podívejte se, jak a v čem ideálně uchovávat chleba:

Galerie: Stejné chleby, různé obaly – kde vydrží nejdéle

V praxi jde o pšenično-žitný chléb vyráběný z žitného kvasu, který je oproti běžným chlebům tmavší. Zabarvení přitom způsobuje právě lněný olej, který je také příčinou vyšší vláčnosti a pružnosti chlebové střídy. Ne nepodstatnou informací je také to, že lněné semínko používané k jeho výrobě je tuzemského původu. Pokud by se tak výrobky s ním v dostatečném objemu prosadily na našem trhu, můžeme se v budoucnosti častěji než v současné době setkat při cestách mezi poli atraktivních sytě modrých ploch pěstovaného lnu, což je pohled, který se dnes naskytne opravdu málokdy.