Hlavní navigace

Názor k článku ČR je vakcinační Alcatraz od Pavla - Už jsem se bála, že nedojde na "chudáka...

 • 25. 7. 2014 10:51

  Pavla (neregistrovaný) 89.111.91.---

  Už jsem se bála, že nedojde na "chudáka dítě". Ano, také jsem podepisovala. Tím jsem na sebe převzala právní zodpovědnost a zbavila lékaře jeho zodpovědnosti za neprovedení očkování. Chce se krýt, já ho plně chápu a nemám s tím nejmenší problém. Nicméně odpovědnost za svoje děti, za to, co se s nimi děje, zda-li jim ublíží očkování nebo neočkování, nesu jen a jen já. Pokud si tohle některý rodič nepřipouští a nechá se blaženě ukolébat tím, že odpovědnost má přece lékař, je to v mých očích obrovské minus. Právu nerozumím, ale rozumím citové a morální odpovědnosti a tíze svědomí, snaze rozhodnout se správně, nikoli třeba úplně na vlastní pěst, ale na druhou stranu ani bezhlavě nepřijímat stanovisko prvního, na koho narazím. A pokud by se opravdu něco stalo? Co bych si na kom vzala? Přišel by nějaký filuta jako jste vy, řekl by, že je to neprokazatelné a pravděpodobnost mizivá a skončili bychom velmi rychle.
  Vy sám jste mi doporučil, abych si našla jiného lékaře. Takže uznáváte, že možná mnou pokoutně nabyté vědomosti z internetu mi mohou posloužit alespoň k tomu, aby se mému dítěti dostalo lepší zdravotní péče?
  I kdyby jeden pán povídal, že je pouze mizivá pravděpodobnost, že epileptické záchvaty má na svědomí očkování, i to by mi stačilo, abych očkování odložila a zredukovala. Pro vás, co je neprokazatelné nebo mizivé, jako by neexistovalo. Čemu byste dal tedy přednost? Očkovat dítě dále dle běžného schématu proti všem nemocem, z nichž některé mu v našich podmínkách vůbec nehrozí a některé jsou léčitelné antibiotiky, nebo připustit onu mizivou možnost, že u něj další dávka vyvolá nevyléčitelné neurologické onemocnění a zvolil odklad a změnu očkovacího schématu?
  Závidím Vám, že znáte samé osvícené lékaře, kteří se rozhodují správně. Lékaře jsem měnila dvakrát, jednou z důvodu nespokojenosti a jednou z důvodu stěhování. Informovala jsem se na běžnou praxi co se očkování týče u všech pediatrů v našem městě. Znám jednoho pediatra, za kterým bych byla ochotná dojíždět do jiného města, nebere. Není to homeopat, ani zaříkávač. Uznáte, že všechny lékaře v kraji prostě lustrovat nemůžu.
  Očkovací systém v ČR a lékaři, kteří ho provádějí, mají dle mého názoru, který pravda není založen na 8 hodinách studování odborné literatury týdně, ale na holé praxi, svoje nepopiratelné nedostatky. Ale jak jste sám řekl, vždyť jde jen o právo dětí na zdraví.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).