Hlavní navigace

Názor k článku ČR je vakcinační Alcatraz od Šárka - Považuje stát očkování za přínosné? Ano. Pak ať...

 • 25. 7. 2014 10:12

  Šárka (neregistrovaný) 91.218.190.---

  Považuje stát očkování za přínosné? Ano. Pak ať ho propaguje, lékaři mají povinnost ho nabízet+provádět a pojišťovny proplácet.

  Mají rodiče dětí povinnost se očkování podrobit i přes svůj nesouhlas? Já myslím, že je to v rozporu s lidskými právy mezinárodními smlouvami o medicíně. Ale dejme tomu, že stát si myslí ANO a chce to prosadit. Proti rodičům, kteří nechtějí poslechnout, je třeba nasadit sankce, ale jaké?

  Je nutné si očkování vždy vynutit? Například přes policii, děti násilím odvést, naočkovat, vrátit? Nepřijatelné, díkybohu.
  Takže stát se spokojí s trestem, který má neposlušným ublížit, přestože k vynucení dodržení zákona nedojde. K tomu dnes slouží možnost hygienických stanic udělovat pokuty.

  Podle legislativy EU je nepřípustné proti jednomu přestupku nebo trestnému činu uvalovat sance opakovaně. Takže pokuta jedna ano, ale druhá ne. Pokud pokuta ano, už není přípustné dětem odpírat školku, nepustit děti se školou na plavání, na tábor, na lyžařský výcvik. Takové sankce se opakují každoročně znovu a znovu...

  Navíc trestají nevinné dítě a ne jeho zákonné zástupce, kteří přestupek spáchali.

  Jaký model byste navrhovali vy? Očkování vynutit násilím? Nebo dovolit rodičům projevit svou vůli, ale pak je pokutovat? Jednou, pětkrát? Omezovat děti v přístupu do kolektivu? Zakázat jim nastoupit do mhd, nedovolit jim vkročit do čekáren lékařů, prohlásit je za potenciálně nebezpečné lidi, stejně jako cojávím moji maminku, která má 55, očkovaná byla jen proti některým z povinných devíti nemocí a i ta ochrana už dávno předávno vyvanula?!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).