Hlavní navigace

Názor k článku ČR je vakcinační Alcatraz od Pavla - Tak zaprvé. Proč sem taháte anginu? Vy jste...

 • 24. 7. 2014 19:10

  Pavla (neregistrovaný) 89.111.91.---

  Tak zaprvé. Proč sem taháte anginu? Vy jste jako ta paní s těmi porody. Ale vidím, že z Vás by byl pediatr jedna radost. Jakmile by přišel rodič, který by chtěl diskutovat o očkování, setřel byste ho tím, že až bude schopen poznat rozdíl mezi anginou a zánětem horních cest dýchacích tak jako vy, tak s ním budete ochoten debatovat. Tečka. Ano, když má dítě horečku, zajdu s ním k doktoru, aby se mu podíval do krku a do uší, poslechl si ho a prohmatal mu břicho. To stále neřeší můj problém s očkováním. Moc daleko jsme se tedy takhle nedostali, že.
  Říkala jsem, jestli jste si to alespoň dočetl, že lékař a rodič mají spolupracovat a že NĚKTERÉ věci ví o dítěti jen rodič, který je s ním obvykle 24 hodin denně, v určitém věku. To, jestli mu třeba nechutná, nezdá se mu, ano, jsou to subjektivní dojmy, které mohou, ani nemusí nic znamenat. Jestli mu rostou zuby, nebo je zahleněný nebo někdo v rodině má infekční onemocnění (dítě by se v době očkování mohlo ocitnout v inkubační době třeba právě s vaší oblíbenou anginou). Na všechny tyto věci by se pak doktor měl aktivně dotazovat a z nich vyvodit rozhodnutí, zda-li očkovat či ne.
  S určitostí tvrdit nelze nikdy nic. V medicině, jak jistě dobře víte, není nic na 100 %. Stačilo by připustit, že existuje leckdy vysoká pravděpodobnost, že např. epileptický záchvat způsobilo očkování a podle toho dále postupovat. Na SUKL se mimo jiné hlásí i PODEZŘENÍ na nežádoucí účinek.
  A nemusíte mě brát vážně, já už se ani nezlobím. Mně bohatě stačí, že o svých dětech si zaplaťpánbůh rozhoduju já.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).