Hlavní navigace

Názor k článku ČR je vakcinační Alcatraz od Pavla - Dovoluji si reagovat a naprosto nesouhlasit s opovrženíhodným...

 • 23. 7. 2014 17:23

  Pavla (neregistrovaný) 89.111.91.---

  Dovoluji si reagovat a naprosto nesouhlasit s opovrženíhodným způsobem, jakým bagatelizujete nežádoucí účinky očkování. Ojedinělá reakce? I kdyby? Ve svém velmi úzkém okolí vím o třech potvrzených případech - epileptické záchvaty, dočasně omezená hybnost a opoždění psychomotorického vývoje. Trestala byste neočkující rodiče, ale jakou stát poskytuje garanci, že odškodní mě a moje děti za fyzickou, psychickou a finanční újmu, kterou v případě NÚ utrpím? Když kolikrát ani ošetřující lékař není schopen uznat, že neobvyklé a závažné zdravotní komplikace vzniklé bezprostředně po očkování u předtím zdravého dítěte jsou kontraindikací dalšího očkování? O hlášení na SUKL ani nemluvím. Očkování je prostě nedotknutelné a to je chyba, protože každý si pak lehce může spočítat, že tu něco nehraje. Že to celé nějak smrdí. Proč nejsou lékaři a "odborná veřejnost" schopni alespoň uznat, že existují zdravotně stigmatizované děti, které by si zasloužily přinejmenším šetrnější očkovací plán?
  Divíte se, že rodiče pokoutně pátrají na vlastní pěst? Když si teď sednu k internetu a budu hodinu surfovat, budu vědět o hexavakcině a nemocech, proti kterým má chránit, více, než ví 90 % českých pediatrů. Proč mě například straší obrnou, tím, "že nevíte, co sem nějaký Bulhar nebo Rumun přitáhne"? To neví, že Evropský region je už přes deset let obrnyprostý? Takže aktuálně prostě opravdu nehrozí nic? Proč "klidně" očkují děti s rýmou nebo kašlem? Ano, oni klidní jsou, já nikoli. Proč neví absolutně nic o dalších, SUKLem schválených a šetrnějších očkovacích schématech?
  Kdysi tu psal nějaký tatínek, že když si má vybrat mezi očkováním a neočkováním, zvolí očkování, protože i kdyby se něco stalo, jeho svědomí je kryto tím, že je to povinné a udělal jen to, co po něm stát chtěl. A že když by naopak neočkoval a dítě onemocnělo, neunesl by výčitky jak svoje, tak i okolí. To je přesně ten bod, kdy se z reálně a svobodně uvažující bytosti stává alibisticky smýšlející ovce.
  P.S.: Porody sem prosím nepleťte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).