Hlavní navigace

Názor k článku ČR je vakcinační Alcatraz od Autor - Vážená paní, vy si vůbec neuvědomujete, že tuto odpovědnost...

 • 23. 7. 2014 12:13

  Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz

  Vážená paní,

  vy si vůbec neuvědomujete, že tuto odpovědnost (hmotnou i trestní) neočkující rodiče samozřejmě dnes všichni mají "nad sebou". Principy hmotné a trestní odpovědnosti se vztahují na každé naše jednání, kterého se v životě dopouštíme, pokud zákon vysloveně neustanoví, že odpovědní za něco nejsme. Dosud nikde není upravena zákonem neodpovědnost rodičů za neočkování svých dětí, pokud tyto onemocní.

  Pouze až nastane situace - Vámi modelově avizovaná - a neočkované dítě dostane nemoc, proti které mělo být povinně očkováno, bude soud zvažovat aspekty vzniku této odpovědnosti v daném případě u rodičů. A to by bylo velmi zajímavé a rozhodně nejsité ve výsledku, který byste asi tak ráda viděla. Dle Vašeho vyjádření nám spíše schází zákon, který by ustanovil hmotnou a trestní odpovědnost rodičů za neočkování svých dětí v každém případě a bez výjimky. Tak takový zákon bych si opravdu nepřál, v tom se neshodneme. (Ale spíše z jiných důvodů, než ze kterých budu podezírán.)

  Vaše scházející Bé, je tedy už dávno řečeno. Neschází.

  Spíš dnes chybí říct Cé a Dé. Cé je hmotná odpovědnost státu za poškození zdraví dětí vakcínami povinného očkování. (Mnohé státy už Cé řekly, my nikoliv.) Dé je hmotná a trestní odpovědnost výrobců vakcín za totéž u vakcín dobrovolného očkování. (Zda bylo vysloveno Dé, je velkou otázkou. Domnívám se, že odpověď zde není zcela jistá.)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).