Hlavní navigace

Názor k článku ČR je vakcinační Alcatraz od Kiwi - Jsem pro - ale když se řekne A,...

  • 23. 7. 2014 10:27

    Kiwi (neregistrovaný) 194.228.20.---

    Jsem pro - ale když se řekne A, musí se taky říci B - tj. když taky tito lidé pak ponesou zodpovědnost hmotnou i případnou trestní. Rodila doma a dítě zbytečně zemřelo při komplikaci nebo bude mít trvalé následky? OK, tak si to dotyčná odsedí (zabití z nedbalosti) a zaplatí. Onemocnělo neočkované dítě nemocí, proti níž je hrazeno očkování? Tak léčení a případné trvalé následky zaplatí rodiče - a hezky ze svého, žádná zdravotní pojišťovna. Leda nějaká komerční, ale na to ať si připlatí.

    Oni totiž někteří pomatenci nějak zapomněli na to, že od zavedení povinného očkování se dospělosti dožije prakticky 100% dětí - narozdíl od minulosti, kdy to bylo i méně než 40%; nemoci, na něž umíraly miliony dětí, díky očkování u nás prakticky vymizely a jejich jména dnes známe spíš jen z názvu vakcín - jako dětská obrna, neštovice apod. Délka života se zdvojnásobila a odborné porody nás dostaly na první místo na světě v eliminaci úmrtí novorozenců.

    Jinými slovy - praxi v jiných zemích si vetkněte hádejte kam, když toto je jedna z mála oblastí, v níž jsme byli nejlepší na světě. Za ty desítky let už je dost rozsáhlá statistika, která dokládá, že rizika spojená s očkováním jsou zanedbatelná vzhledem k jeho přínosům. I kdyby nějaká vzácná, ojedinělá alergická reakce na vakcinu stála za poškozením zdraví nebo dokonce úmrtím, pořád to není argument k jejímu rušení, stejně jako ojedinělé uškrcení bezpečnostním pásem v autě není argumentem pro jejich plošné odstraňování, když statisícům jiným zachránily život.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).