Hlavní navigace

Názor k článku Budeme v podpoře vědců pokračovat, reaguje Coca-Cola na skandál od Miloslav Ponkrác - „Odvápňovat může až tehdy, když se vyčerpá denní...

 • 17. 8. 2015 13:41

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) 91.199.207.---

  „Odvápňovat může až tehdy, když se vyčerpá denní příjem vápníku, takže v těle vznikne deficit vápníku.“

  Není málo případů, kdy někdo dává svou blbost a neznalost najevo takto přímo jako vy.

  Nadbytek fosforu odvápňuje vždy, protože se používá vápník nikoli ze stravy, ale z kostí a zubů. Vápník ze stravy se pak použije k tomu, že se tělo snaží (ale ne vždy se mu to zcela podaří) opět kosti vymodelovat znovu. Takže opakovaným pitím koly dochází k tomu, že se neustále dokola odvápňují kosti a zuby a následně se tělo je pokouší donekonečna opravit. Ale tisíckrát záplatované kosti už nemají tu kvalitu, co kosti bez neustálého odsávání vápníku kvůli kole.

  A to jsem neuvedl, že kromě odvápňování kostí při příjmu koly dochází také k ledvinovým kamenům a ukládání fosforečnanů třeba do srdce a jinam.

  Kyselina fosforečná z koly totiž reaguje takto:

  2 H3PO4 (kyslina fosforečná) + 3 Ca (vápník z kostí) -> Ca3(PO4)2 (fosforečnan vápenatý)

  Vzniklý fosforečnan vápenatý je nerozpustná sloučenina a má tendenci se ukládat v orgánech. Tělo se ho snaží posunout do ledvin a vyloučit močí ven, ale často se v ledvinách usazuje a tvoří ledvinové kameny.

  Ledvinové kameny z fosforečnanu vápenatého jsou jedním ze třech nejběžnějších druhů ledvinových kamenů (vedle šťavelanů a cystidinů).

  qqqqqqqqqqqqq

  „Protože v dnešní době přejídání je příjem vápníku velký, můžete vypít 1 litr coly a nic se nestane.“

  Pokud jednou za život vypijete litr koly, tak se vám skutečně nic nestane.

  Množství vápníku ve stravě je jedna věc, ale tělo z toho ani zdaleka nepřijme všechno.

  qqqqqqqqqqqqqqqqq

  „Studie prováděné amatéry si můžete strčit víte kam, není pravda že nápoj kyselinou fosforečnou odvápňuje bezpodmínečně vždy.“

  Rozumím, stovky vědeckých studií jsou pro vás nic. Zřejmě věštíte své pravdy z jater zvířat či z toho, co vám mozek řekne po lysohlávkách. Máte kvalitní matroš.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).