Hlavní navigace

Názor k článku Budeme v podpoře vědců pokračovat, reaguje Coca-Cola na skandál od Miloslav Ponkrác - Ani exkrement A ani exkrement B přijatelné složení...

 • 15. 8. 2015 16:31

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) 91.199.207.---

  Ani exkrement A ani exkrement B přijatelné složení nemají.

  Kromě toho si vzpomínám, jak jsem si sám pro sebe amatérsky dělal chemické rozbory různých potravin. Vzpomínám si na příhodu, kdy jsem měl jogurt Kunín, kde bylo psáno jen: smetana, ovocná složka a jogurt Olma, kde bylo vypsáno asi 10 éček. Jenže mým chemickým rozborem mi vycházelo, že Olma s těmi deseti éčeky je méně umělá a má méně přídatných chemikálií, než Kunín. Vysvětlil mi to časem až nějaký úředník: Pod názvem ovocná složka se skrývá směs, ve kterém je 10 éček a na etiketě to není třeba vypisovat. Takže máte dojem, jak čisté to je. Tedy v rozboru jsem chybu neudělal.

  Na Coca-Cole je položka „aroma“. A ta mi strašně připomíná „ovocnou složku“ a Kunínu.

  Takže limonádoví výrobci možná jen méně podvádějící než výrobce koly z drsné Ameriky, kde žádný podvod, včetně podplacených vědců, či matení na etiketách není dost podlé, protože draví podnikatelé se nezastavují před ničím. Právníci pouze poradí, jak to dělat beztrestně.

  Takže tak k exkrementu A a exkrementu B.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).