Hlavní navigace

Názor k článku 5 diet pohledem lékaře od Martin - Je mi líto, že takový článek našel na...

 • 11. 8. 2015 17:57

  Martin (neregistrovaný) 91.199.207.---

  Je mi líto, že takový článek našel na tomto serveru místo. Přečetl jsem první dva body o ketogenní dietě a také o sacharidových vlnách, ani v jednom z nich nejsou relevantní důvody, proč by dieta měla být špatná.

  U ketogenní diety se musí hlavně mluvit o nevýhodě v jednostrannosti stravy a tedy potencionálním nedostatku některých důležitých látek, zejména vitamínů a minerálů - o tom paní doktorka ale neříká ani slovo - naopak zmiňuje, že úbytek je dán "zejména odvodněním". Tak to ale, paní doktorko, není. Samozřejmě, že voda se sacharidy odchází a samozřejmě, že tvoří 4násobek množství sacharidů, ale reálné výsledky této diety, podepřené i přesným měřením ať už kaliperem nebo elektronickými měřidly, jasně ukazují, že je zcela reálné týdně odbourat 1-1,5 kg tuku a to při dodržení dobrého tréninkového programu prakticky bez zásahu do svalové hmoty. Ten pokles na hmotnosti je samozřejmě vyšší, ale ano, tam se jedná o vodu, která se následně vrací. Přesto, voda se vrátí, ale odbouraný tuk (má-li člověk rozum), nikoli.

  U sacharidových vln paní doktorka píše o nebezpečí zánětů. Nezlobte se na mne, ale jakých? A hlavně, jaká je jejich souvislost s cyklovaným příjmem sacharidů? Doopravdy je vyprovokuje těch 300-400 gramů sacharidů, co člověk dává v některých dnech? Ale no tak, vždyť strava běžného člověka obsahuje sacharidů mnohdy mnohem více a hlavně v podobě jednoduchých cukrů, nikoliv komplexních sacharidů, jaké jsou preferovány ve vlnách.

  Mohl bych pokračovat dále, ale asi to nemá smysl. Nicméně všem čtenářům doporučuji brát text uvedený v článku s velkou rezervou. Vlastně doporučuji ho vůbec nebrat v potaz a ani v nejmenším vážně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).