Hlavní navigace

Názor k článku 10 mýtů o tloustnutí: Snídani můžeme klidně vynechat od Wisp - Nesmíte zapomínat, že jde o rady pro lidi,...

 • 19. 3. 2014 15:46

  Wisp (neregistrovaný) 88.103.53.---

  Nesmíte zapomínat, že jde o rady pro lidi, kteří obvykle již mají nějaké zdravotní problémy (často právě narušenou funkci slinivky) a snížený energetický přísun při hubnutí. Tam je pravidelné častější jídlo stěžejní a před tělesnou aktivitou zvlášť, protože jinak dochází k vyčerpání a zbytečné zátěži pro tělo a pro psychiku. Pohyb nesmí být nepříjemný, jinak je celá akce předem odsouzena k neúspěchu.
  Zdravý člověk s určitou fyziognomií to určitě zvládnout může, ale rozhodně je to individuální a zdaleka ne každému to bude prospívat. Mám s tím celkem bohaté osobní zkušenosti (přestože netrpím obezitou). Pokud to člověku nedělá dobře, lehkým jídlem nějakou dobu před sportem určitě nic nezkazí, spíše naopak.

  Pokud jde o celozrnné pečivo, jednoduchých cukrů v něm tolik není a má příznivý glykemický index, takže při správné skladbě zbytku jídelníčku a přiměřeném množství je k snídani určitě dobré. Pokud se týče problematičtějšího "sladkého", určitě je vhodnější ho do jídelníčku zařadit dopoledne, neboť člověk očekává aktivitu a tělo ukládá měně energie než později v průběhu dne. Tedy když "hřešit" tak nejlépe ráno, a s rozumem. :) Též vyzkoušeno osobně v praxi - a opravdu to funguje,
  I ti Francouzi si sem tam dají croissant... Samozřejmě není nejlepší nápad dát si půl medovníku, ráno ani večer.
  Myslím, že rozumný přístup v tomto směru a více informací než může být uvedeno v jednom článku jde u nás najít třeba na http://www.stob.cz/. Nechci dělat reklamu, ale mám s daným přístupem dobrou osobní zkušenost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).