Hlavní navigace

Jak se dělá... kondom?

[Tisková zpráva] Podle sledovanosti videí pořadu „Jak se co dělá“ na internetové televizi stream.cz, českou internetovou populaci nejvíce zajímá původ a výroba chipsů, kondomů a gumových medvídků.

Sdílet

Chipsy jsou jednou z nejoblíbenějších slaných pochoutek. Průměrný Čech dokáže ročně „spořádat“ až 1,1 kg chipsů. Trio nejoblíbenějších příchutí českého labužníka je horská sůl, pikantní paprika a moravská slanina. Češi jsou nazýváni národem „masožroutů“ a proto masové příchutě patří mezi velmi oblíbené. Slovo „chips“ je vyhledáváno na internetu v průměru 80× denně.

Víte že,…?

  • Ve výrobně chipsů značky Bohemia Chips se vyrobí denně 450 000 ks balení chipsů (pokud počítáme klasickou gramáž 85 g).
  • Za jediný den se spotřebuje 120 – 150 tun brambor.
  • Výroba chipsu trvá přibližně 20 minut.
  • S bramborami se musí zacházet velice jemně, aby se nepotloukly a neměly „boule“, které později zčernají.
  • Ze 130 druhů brambor pěstovaných na českém území je vhodných pro výrobu chipsů Bohemia pouze 10 – 15 z nich.

Jak se vyrábějí chipsy? Video na stream.cz

První gumový medvídek se vyrobil v roce 1922 v německém Bonnu. Každý Čech sní v průměru 1, 5 kg gumových medvídků ročně. Praví medvídci se vyrábějí v šesti základních barvách (červená, žlutá, zelená, bílá, růžová a oranžová). Nejoblíbenější barva medvídků je červená.

Jak se vyrábějí gumoví medvídci? Video na stream.cz

První důkazy o používání kondomu v Evropě se objevují v 16. stol., kdy Ital Gabrielle Fallopius vyrobil plátěné pouzdro. V 18. stol. rostla popularita kondomu převážně jako antikoncepčního prostředku. V té době se kondom vyráběl ze střev zvířat. V 19. stol. proslavil kondom zejména proslulý Casanova, který ho nazýval „anglický jezdecký plášť“. Hromadnou výrobu spolehlivějších a zároveň lacinějších kondomů umožnil objev vulkanizace gumy (zpracovávání surového kaučuku pomocí síry a vysoké teploty).

Jak se vyrábějí kondomy? Video na stream.cz

Vyberte si správnou antikoncepci: Kondomy

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).