V Praze otvírá Sklizeno, prodejna s „opravdovým jídlem“

Autor: Sklizeno

Chcete pořídit rodinný nákup na jediném místě a vyhnout se supermarketu? V květnu se otevře Sklizeno, obchod plný lokálních potravin, kde to prý zvládnete. A navíc ve špičkové kvalitě.

První pražská prodejna by měla navázat na úspěch brněnského Sklizeno a pestrostí sortimentu dokázat, že farmářský obchod nemusí být jen doplňkem běžných nákupů. Na 120 m2 prodejní plochy nabídne pečlivě vybrané potraviny především od malých producentů z Čech i Moravy.

Novou pražskou prodejnu najdete od poloviny května na adrese Svatoslavova 24.

Více: Sklizeno, prodejna s „opravdovým jídlem“, Praha 4


Autor: Sklizeno

První prodejna Sklizeno funguje již od loňska v Brně

První prodejna Sklizeno byla otevřena v Brně v září 2011. „Sklizeno vzniklo s jasným cílem – nabídnout zákazníkům lokální potraviny špičkové kvality v takovém rozsahu, aby měli možnost pořídit kompletní rodinný nákup na jediném místě a se zárukou toho, že vás na štítku složení u všech produktů čekají jen příjemná překvapení,“ vysvětluje majitel a bývalý foodblogger David Kukla.

V prodejnách Sklizeno můžete nakoupit jak kvalitní mléčné výrobky v podobě mléka, jogurtů a sýrů, tak i vejce z volného chovu, sezónní zeleninu, čerstvý kváskový chléb a pečivo, koření a mnoho dalšího. Pýchou prodejen je mimořádně široký výběr českého chlazeného masa, drůbeže i uzenin, které pochází přímo od farmářů a řezníků. Brněnské Sklizeno získalo doporučení v projektu Scuk.cz.

Lákavý tu je také výběr moravských vín a řemeslných piv z minipivovarů, velmi oblíbené jsou také přírodní mošty a další chemicky neupravované přírodní šťávy. Nuselské Sklizeno nabídne i kávu s sebou, protože spolupracuje s českými výběrovými pražírnami.

Termíny, aktuality, vyhledávání v celé ČR: Vitalia.cz/FAR­MÁŘSKÉ TRHY

Pro všechny, kteří chtějí jíst dobře

„Opravdové jídlo na váš stůl“, takový je podtitul prodejen Sklizeno. Co znamená, vysvětluje David Kukla jednoduše: „Ve Sklizeno nabízíme zákazníkům produkty malých a středních českých farmářů, sedláků, pěstitelů a výrobců, kteří se do konvenční supermarketové sítě jen stěží dostanou. Vybíráme produkty vyráběné podle tradicí prověřených postupů a receptur, bez použití zbytečných konzervantů, náhražek, škodlivých éček a dalších chemikálií, pouze za použití kvalitních surovin, které byly vyprodukovány lokálně a nemusely na váš talíř cestovat přes půl světa.“ Na své si tu tedy přijdou fanoušci lokálních produktů a bio kvality, zastánci zdravé výživy, milovníci masa nebo celiaci, hlavně ale všichni, kteří chtějí jíst dobře.

Chloubou Sklizeno jsou chlazená masa a především výběrové vyzrálé hovězí a vepřové maso od českých a moravských farmářů. „Jenom díky spolupráci s konkrétními chovateli si můžeme být jistí, že maso, které prodáváme, pochází ze zvířat, která žila šťastný život, byla správně krmena a měla možnost se pást na pastvinách. To všechno má na chuť masa obrovský vliv, nemluvě o tom, že důstojný život zvířete je sám o sobě velkou hodnotou,“ vysvětluje David Kukla.

Kompletní přehled toho, co Sklizeno nabízí, můžete zjistit na www.sklizeno.cz

Odměnit autora
Poslat autorovi přímou platbu 25 Kč jako odměnu za tento článek. Více informací
?
6 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 25. 4. 2012 7:19

Tento text je již více než dva měsíce starý. Chcete-li na něj reagovat v diskusi, pravděpodobně vám již nikdo neodpoví.

Zasílat nově přidané příspěvky e-mailem
Ušetřete